Den bedst mulige hjemmeside!

Så hermed en lille bøn til dig som medlem…

Borgerforeningens hjemmeside skal gerne være så spændende og informativ som muligt – både for at præsentere vores forening for interesserede på bedste vis, men så sandelig også så vi som medlemmer kan have mest mulig glæde af den.

Billeder siger tit mere end mange ord, og kan hjemmesiden være et sted, hvor vi kan se minder fra tidligere møder og udflugter, er vi mange der kan have glæde af det.

Så hvis du ligger inde med billeder – også gerne ældre – og selv hvis de er i papirform – vil jeg meget gerne høre fra dig. Husk gerne at skrive hvad anledningen var, hvornår de er taget samt hvem der er med på billederne. Vi mangler f.eks. billeder fra udflugten til Christiansfeld i 2015.

Har du anekdoter eller andet materiale om Borgerforeningen Flensborg, som du mener kan have interesse for os alle, hører jeg ligeledes gerne fra dig. Ditto rettelser til hjemmesiden – jeg gør mit bedste, men ingen er perfekt 😉

Du er velkommen til at sende mig (Bodil Uldall) en mail via uldall at borgerforeningen-flensborg punktum de, eller tage billeder/materiale med til et af Borgerforeningens arrangementer.